Воскресенье, 16.05.2021, 00:41
Чаплинський НВК
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Поради вчителям [4]
Поради вчителям
Поради учням [2]
Поради учням
Календар свят
Українське ділове мовлення. Календар свят
Погода
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 22
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Головна » Статті » Сторінка психолога » Поради вчителям

Відповіді психолога на запитання батьків

Відповіді психолога на запитання батьків

 • Як часто треба обіймати дитину?

Обійми позитивно впливають не тільки на настрій дитини, але й на його розумові здібності. У малюків, яких часто обіймають, нейронні зв’язки формуються активніше, мозок таких дітей більший за об’ємом. Вони краще ростуть, рідше хворіють (в тому числі і від підвищеного артеріального тиску). За підрахунками вчених для нормального розвитку дітей потрібно обіймати не лише як 12 разів.

Люди, яких мало обіймали в дитинстві, більш схильні до депресій, асоціальної поведінки, шкідливих звичок. У них спостерігається порушення здібності відчувати любов і приязнь, розуміти і виражати почуття.

Якщо дитина не хоче слухати вас, не сваріть її, а навпаки – обіймайте частіше.

Тому що обійми не повинні бути винагородою за хорошу поведінку чи успіхи.

Обійми повинні бути тим, що належить дитині.

Що робить, якщо дитина розмальовує шпалери і стіни?

Розмалювати шпалери заповітна мрія кожної дитини. Але, зазвичай, за це дорослі карають. Тому я рекомендую наклеїти на стіну великий ватман або навіть декілька, на рівні зросту дитини. Діти вам за це будуть дуже вдячні. А які вони будуть щасливі перед своїми друзями. Особливо, якщо робота може бути колективною.

 • Що ви можете порекомендувати для занять з дітьми молодшого віку на відпочинку біля моря?
 1. Вправа «Хрестики-нулики».

«Хрестики» замініть світлими камінцями, «нулики» - темними. Клітинки розкресліть на піску.

 1. Вправа «Картини з камінців». Викладайте камінчиками зображення, наприклад, обличчя, тварин, рослин. Далі можна відгадувати, що хто зобразив.
 2. Вправа «Сувеніри з моря». Нехай малюк розмалює камінці різними кольорами. Потім можна їх покрити лаком.
 3. Вправа «Башта». Виберіть плоскі камінчики різної величини і складайте їх по принципу «башти». Можна влаштувати конкурс «Чия башта вища».
 • Чим небезпечне почуття провини?

Від батьків часто можна почути: «Ти вже великий, а плачеш! Як тобі не соромно? або «Така хороша дівчинка, а дражниш подруг! Тобі не соромно?» Ці фрази нам здаються звичайними, а для дітей почуття провини дуже небезпечне. Діти просто роблять те, що їм подобається. Якщо дитина веде себе неправильно, потрібно його навчить, підказати, а не критикувати і вказувати, розвиваючи тим самим комплекси. Людина, яку часто соромили в дитинстві, боїться зробити щось неординарне, креативне, постійно переживає через те, як на нього подивляться інші.

Принижуючи в собі творчий потенціал, така людина відчуває незадоволеність, злість, підозрює та не любить всіх.

Виховувати дитину потрібно внутрішньо вільною. Навіть, якщо хлопчик плаче, не потрібно казати, що чоловіки не плачуть. Чоловіки також інколи плачуть. І дитина, відчуваючи вашу підтримку, швидко заспокоїться.

 • Як дитині без паніки повернутись в школу після літніх канікул?

Ми, дорослі, також хвилюємось, але цього ми не повинні показувати дітям. Навпаки, щоб допомогти дитині справитись з емоціями, потрібно бути позитивно налаштованим. Потрібно не розмовляти про труднощі, погані оцінки… Краще згадати про однокласників, при нагоді, запитати про їхні літні враження.

Спати дітям в останній літній вечір потрібно лягати раніше. На сніданок приготувати щось особливе, але корисне.

Коли діти відчувають, що в сімї все спокійно, то настрій у них не псується і вони із задоволенням ідуть на зустріч з друзями.

 • Як відірвати дитину від компютера?

Основне питання, яке цікавить чи не кожну родину.

Тільки особистий приклад, колективні заняття: разом передивитися журнали, зробити невелике прибирання, піти в парк чи до озера. З новою силою відкрити для себе радість спорту і разом з дітьми покататись на велосипеді чи на роликах.

Яскраві емоції викликають походи з рибалкою, з ночівлею, а ще екскурсії по історичних місцях. Часто це можна зробити по своїй місцевості. Діти навіть не можуть уявити собі, скільки загадок і цікавостей їх оточує.

Тільки так можна розширити кругозір дітей і показати, що реальний світ набагато цікавіший, ніж віртуальний.

 

 • Підкажіть способи, які б допомогли б зняти стрес (запитання батьків та вчителів).

Без стресів наше життя неможливе. Значить, потрібно навчитися їх перемагати – підвищить стресостійкість.

 1. Невдачі сприймайте як належне. Знайте, життя змінюється і всі зміни на краще. Завтра буде новий день і будуть нові події, а старі невдачі зміняться новими перемогами.
 2. При великих неприємностях спробуйте уявити себе в майбутньому. Чи буде мати велике значення ваша неприємність через місяць, рік…десять років?
 3. Уявіть, що невдача сталася з вашою знайомою. Подумайте, чи така вже й вона трагічна для неї і як її подолати. Це допоможе вам перестати турбуватися і перейти до активних дій з подолання невдачі.
 4. Якщо є можливість, заведіть домашню тваринку. Радість від спілкування з нею, необхідність турбуватися, оберігати, годувати прекрасно відволікає від проблем сьогодення.
 5. Знайдіть для себе хобі. Це прекрасна можливість подумати, помріяти, розслабитися, побути в спокої. Після цього «страшні» проблеми вже не такі й страшні.
 6. Не відпочивайте перед телевізором. Більше бувайте на природі, спілкуйтеся з приємними людьми, насолоджуйтесь прекрасним.
 7. Постарайтесь хоч раз на рік змінити обстановку (нехай це буде недалека подорож), але це будуть нові враження та картинка за вікном.
 8. Оточуйте себе позитивом (веселі фільми, музика). Зробіть собі установку: «Все буде добре!»

Займайтеся спортом. Починайте з нескладних вправ, щоб це було вам в радість та викликало задоволення.

 • Як допомогти татові знайти спільну мову з дитиною?
 • пограти в ігри, які цікаві і татові і дитині (конструктори, літачки, машинки, ліпка, малювання, спортивні заняття). З особливою увагою діти слухають казки, які читає чи розповідає тато.
 • Як знайти з підлітком спільну мову?

Якщо ви помітили, що дитина веде себе нагло (хамувато), сприймайте це як зародження сміливості у відстоюванні особистої думки. Скажіть, що це добре, але при цьому нагадайте про культуру поведінки по відношенню до інших. Вона проявляється в умінні вести дискусію, не ображати опонента.

 • Що робити з «нехочухою»?

Якщо дитина відмовляється снідати, не заставляйте їсти силою. Ви повинні розуміти, що дитина хвилюється перед спілкуванням з великою кількістю людей, з вимогливим вчителем. Це спричиняє стрес, який в свою чергу, діє на шлунок, який стискається і зявляється небажання їсти. А ми, дорослі, ще й вимагаємо снідати обовязково. Тому краще дати дитині з собою яблучко, бутерброд, сік. А вчителя попрохати, щоб він прослідкував за шкільним обідом та апетитом школяра.

 • Як виховати патріота?

Ще з дитячого садочка потрібно розповідати дітям про хоробрих воїнів, про богатирів, які захищають нашу країну. Навести приклад відомих спортсменів, співаків, героїв України. А ще важливо пояснити дітям, що навіть маленькі українці можуть творити добрі справи: поважати людей похилого віку, допомагати друзям, не смітити на вулиці, берегти природу. Необхідно, щоб діти розуміли, що вони також дуже важливі для України.

Які заборони є для батьків, для їх позитивного іміджу?

 1. Якщо забороняєте дитині довго сидіти перед телевізором і комп’ютером, то і для себе встановіть часові рамки.
 2. Не можна порушувати правила техніки безпеки вдома і на вулиці і пояснювати це дітям.
 3. Не розмовляйте при дітях про негативні випадки, про кінець світу… Для батьків це розмови, а в дітей це може викликати паніку і стрес, що приведе до замкнутості і депресії.
 4. Не критикуйте при дитині дорослих, яких він має поважати. Діти не вміють лицемірити, тому всі ваші думки вони можуть озвучувати.
 5. Не можна при дітях вживати нецензурні слова, лаятись, розповідати непристойні анекдоти.
 6. Не зясовуйте відносини при дітях, не роздувайте конфлікти, не налаштовуйте дітей на чиюсь сторону.
 7. Не обманюйте і поясніть дитині, що цього робити не можна по відношенню до всіх.

Такі заборони допоможуть вам бути щирими та відкритими в спілкуванні.

 • Як дитині пристосуватися до навколишнього світу без небезпеки для здоровя?
 • створюйте багато заборон, бо кожна заборона заклик до дії для дитини. Наприклад, хоче дитина розкласти столові прибори, нехай! Тільки ви покажіть як це зробити, щоб не нашкодити. Хоче дитина скачатися з гірки, а ви покажіть, як це зробити, щоб не завдати шкоди здоровю.

8 фраз, які потрібні нашим дітям.

Для того, щоб дитина розвивалася гармонійною особистістю, росла впевненою в собі, вона повинна чути від батьків слова розуміння та підтримки.

 1. «Я люблю тебе і завжди буду любити». Дайте дитині зрозуміти, що вашої любові не потрібно добиватися. Батьки будуть любити дитину незалежно від її вчинків.
 2. «Ти самий хороший, розумний, відважний». Діти впевнені, що батьки знають все. І якщо вони назвуть їх боягузами, неслухняними, поганими, то вони в це повірять. Наголошуйте дитині на позитивні якості і в подальшому вони стануть рисами його характеру.
 3. «Я вірю, що ти зможеш!»Знаючи про те, що є люди, які впевнені в успішності, дитині набагато простіше робити перші кроки в житті, досягати високих результатів.
 4. «Нічого не виходить, давай відпочинемо і спробуємо ще раз». Потрібно залучати дитину до праці, до старанності, щоб отримувати задоволення не тільки від результату, але й від процесу.
 5. «Я тобою пишаюся!» Якщо батьки, наймудріші люди в очах дитини, пишаються нею, то це дає впевненість в тому, що дитина не гірша за інших, що вона заслуговує на повагу та похвалу.
 6. «Щоб не сталося, я завжди поряд». Дайте дитині зрозуміти, що у великому і незнайомому світі, ви завжди підтримаєте і дасте мудру пораду.
 7. «Не бійся, ми впораємося». Якщо дитина втрапила в халепу, нагадайте їй, що вона не одинока, що в неї завжди є підтримка з боку батьків.
 8. «Давай поділимося секретами». Щоб дитина у підлітковому віці не стала замкнута, ще з малечку зберігайте теплі та довірливі відносини з своїми чадами, привчайте їх ділитися з вами своїми проблемами та секретами. Це допоможе в подальшому дати вірну та мудру пораду.

Як, використовуючи свої знання про темперамент, визначитись з майбутньою професією?

Темперамент ділиться на 4 типи.

Холеричний тип характеризується сильною імпульсивністю (схильністю діяти під впливом емоцій) і сильною вразливістю (можливістю гостро і живо реагувати на те, що відбувається).

Сангвінічний тип визначається великою яскравістю від вражень, але слабкою імпульсивністю.

Меланхолічний тип мало імпульсивний, але сильно вразливий.

Флегматичний тип невразливий і малоімпульсивний.

Як ці типи розрізняти? Холерики можуть охопити поглядом весь простір, в якому вони знаходяться. Найчастіше в них рухливі очі, а кутики вуст утворюють пряму горизонтальну лінію. В процесі бесіди з кількома співбесідниками підтримують зоровий контакт з кожним.

Сангвініки також намагаються охопити поглядом все, що їх оточує. Кутики вуст підняті доверху, мовлення швидке, але часто змінюють теми.

Меланхоліків вирізняє погляд, якби направлений в себе і опущені кутики вуст. Мовлення невпевнене, під час бесіди погляд направлений тільки на одного співбесідника.

Флегматики в спілкуванні роблять довгі паузи, інколи відмовчуються. Про них складається враження, як про людей-тугодумів, про людей, які ніколи нікуди не поспішають.

Темперамент

Особливості особистості

Рекомендовані професії

Холерик

Швидкість реакцій, активність, ініціативність

Викладач, тренер, менеджер з продажу, психолог.

Сангвінік

Стресостійкість, комунікабельність, але не стабільність в контактах і прихильностях.

Спеціаліст по закупівлях, робота з клієнтами, робота в рекламі, маркетингу.

Меланхолік

Вразливість, чуттєвість, глибоке розуміння інших людей.

Дизайнер, архітектор, актор, психолог, аналітик, програміст.

Флегматик

Стресостійкість, стримання емоцій та почуттів.

Діловиконавець, бухгалтер, аналітик

 

Категорія: Поради вчителям | Додав: scoolchap1 (12.02.2018)
Переглядів: 230 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Вхід на сайт

Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2021
uCoz